Aussie & Kiwi Film Fest uvede v Plzni Hon na pačlověky a Tannu

Film Tanna, oscarového zástupce Austrálie a úspěšnou novozélandskou komedii Hon na pačlověky, uvidí divačky a diváci v Měšťanské besedě v Plzni. Filmový klub Plzeň a Aussie & Kiwi Film Fest uvedou obě projekce v úterý 14. listopadu.

KOUPIT VSTUPENKY

 

Hon na pačlověky: svérázná novozélandská komedie s hvězdným obsazením

Ricky je problémový městský kluk, vyrůstající v náhradní péči. Když jednoho dne skončí v pěstounské rodině na venkově, jeho život se začne ubírat novým směrem. Souhrou okolností se totiž ocitá na útěku uprostřed novozélandské buše se svým nevrlým náhradním strýcem. Po nesourodé dvojici je vyhlášeno celonárodní pátrání a pronásledovatelé jsou jim v patách. Nezbývá tedy nic jiného než překonat rozdíly a spojit své síly… Komediální road movie režiséra Taika Waititiho natočená podle humoristického románu oblíbeného novozélandského spisovatele Barryho Crumpa. Divácky úspěšný snímek získal řadu ocenění na mezinárodních festivalech, a to i díky výkonu třináctiletého Juliana Dennisona, který je vycházející hvězdou novozélandské kinematografie.

Tanna: příběh z tichomořského ostrova Vanuatu se inspiruje skutečnými událostmi, které vedly ke změnám kmenových pravidel.

Daleko od moderního světa, v jednom z posledních kmenů Oceánie, který si dosud zachovává tradiční způsob života, se mladá dívka Wava zamiluje do náčelníkova vnuka Daina. Když mezi kmeny vypukne válka, je Wava jako součást mírové dohody zaslíbena jinému muži. Mladí milenci se rozhodnou utéct, jsou však pronásledováni nepřátelskými bojovníky. Wava a Dain stojí před volbou, zda si zvolí lásku, nebo mír pro svůj lid. Snímek inspirovaný skutečnou událostí, kterou si vyprávějí domorodí obyvatelé a která vedla ke změně jejich odvěkých manželských zákonů. Unikátní hraný debut australských dokumentaristů Bentleyho Deana a Martina Butlera natočený v překrásných scenériích vulkanického ostrova Tanna s domorodci v hlavních rolích. Jednoduše vyprávěné, přesto filmově podmanivé dílo, přibližující etnografickou i duchovní stránku málo známé kultury.

Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň

17:00 Hon na pačlověky
20:00 Tanna

Vstupné: 90,- Kč. (nečlenové FK + 20,- Kč)

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: