KLUK / BOY

14. 11. 2023, 19:00 Edison Filmhub

Tuesday, November 14, 7 pm, Edison Filmhub

Nový Zéland 2010, komedie / New Zealand, comedy, 90 min.
Režie a scénář / Directed and written by: Taika Waititi
Kamera / Director of Photography: Adam Clark
Střih / Edited by: Chris Plummer
Hrají / Cast: James Rolleston, Te Aho Eketone-Whitu, Taika Waititi, Moerangi Tihore, Cherilee Martin

Nový Zéland roku 1984, kdy píseň Thriller od Michaela Jacksona hýbe světem. Jedenáctiletý chlapec vyrůstá se svým bratrem a dalšími opuštěnými sestřenicemi a bratranci s babičkou. Je to snílek, který Michaela Jacksona obdivuje. Jeho dalším hrdinou je jeho otec Alamein, který je předmětem chlapcových fantazií. Představuje si ho jako hlubinného potápěče, válečného hrdinu nebo příbuzného Michaela Jacksona. Když se otec po sedmi letech vrací domů, jeho syn je nucen vyrovnat se s mužem, o němž měl smyšlené představy, najít svůj vlastní potenciál a naučit se žít bez hrdiny, do nějž vkládal takové naděje. 

Film drží na Novém Zélandu několik finančních rekordů, po uvedení v kinech se stal okamžitě hitem, dostal se na první místo v tržbách za týden a v den zahájení vydělal více než kterýkoli předchozí novozélandský film.

EN:

Boy is a dreamer who loves Michael Jackson. It’s 1984 and Boy lives with his nan along with his brother Rocky and a band of other deserted cousins. His other hero, his father Alamein, is the subject of Boy’s fantasies, and he imagines him as a deep sea diver, war hero and a close relation of Michael Jackson. When Alamein returns home after seven years away, Boy is forced to confront the man he thought he remembered, find his own potential and learn to get along without the hero he had been hoping for. 

The film was an instant hit when it opened in cinemas in New Zealand and it holds several New Zealand box office records – the highest box office takings for a New Zealand production in its first week as well as the highest grossing New Zealand film ever.

 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: