Dekáda Aussie & Kiwi Film Festu

V listopadu 2023 proběhne jubilejní 10. ročník festivalu filmů z Austrálie a Nového Zélandu. Od roku 2014 prezentujeme současnou kinematografii a kulturu nejvzdálenějších zaoceánských zemí v rámci filmové přehlídky Aussie & Kiwi Film Fest a doprovodných akcí. Každoročně představíme premiéry současných celovečerních hraných a dokumentárních filmů, studentské a krátké filmy i kultovní a výrazné archivní snímky.

Akce organizuje spolek AKFF, z. s., skupina dobrovolníků, která se dramaturgii, managementu i produkci věnuje ve volném čase. Hlavní část festivalu probíhá v Kině Lucerna v Praze, důležitou součástí je nefilmový program v podobě školních projekcí, setkání s tvůrci, přednášek, výstav, diskusí, knižních křtů, charitativních projekcí, setkání s krajany, degustací a party.

Festival Aussie & Kiwi Film Fest vzniká díky dotační podpoře Hlavního města Praha, Embassy of Australia ve Varšavě a Embassy of New Zealand v Berlíně. Vzájemně se propagačně podporujeme s Česko-australsko-novozélandskou krajanskou asociací CANZA a od roku 2016 s českým zastoupením organizace Australasian Bussiness in Europe – ABIE. Jde o reciproční přehlídku k Czech and Slovak Film Festival of Australia.

 

2014 – 2023 každoroční přehlídka zaoceánských kinematografií v kinech Lucerna a Ponrepo v Praze

90 celovečerních filmových projekcí v Praze a také Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě

speciální uvedení – The Dressmaker, Sweet Country, Westwind: Djalu´s Legacy, Babyteeth

pop-up kina: v Riegrových sadech na Dnech protinožců a na Starém Městě na zdi baru Champagneria

 

Pandemie festival přesunula do online prostředí a open air kin:

2020 Aussie & Kiwi Film Fest ONLINE (9 celovečerních filmů 14 dní v online kině on demand)

2021 Aussie & Kiwi Film SUMMER 21 – 4 filmy v letních kinech Kasárna Karlín a Cross Club + 7 projekcí v kinech Lucerna, Ponrepo a Kině Pilotů + open air Novozélandský den v Riegrových sadech

2022 Aussie & Kiwi Film SUMMER 22 – 3 premiéry celovečerních filmů v kině Lucerna + krátké filmy + PRISMA v Bio OKO /promítání studentských filmů absolventů Prague City University oboru Creative Media Production/ + open air Dny protinožců v Riegrových sadech

podzim 2022 – 9. ročník v kině Lucerna v tradiční podobě bez pandemických bariér

 

Děkujeme za podporu, hledáme další partnery!

Staňte se partnerem festivalu, podpoříte stabilní kulturní akci a spojíte svoji značku s unikátní přehlídkou kinematografií a kultury atraktivních zemí. Přehlídku i nefilmový program navštěvuje rozšiřující se komunita lidí se zájmem o filmy, cestování, kulturu i anglicky mluvící expati pobývající v Praze. Podívejte se na festivalový Facebook nebo Instagram na fotoreporty a momenty uplynulých let, které zachytily úžasnou atmosféru AKFF akcí. Sledujte nás také na Twitteru a pro nejnovější informace o našich akcích se přihlaste k odběru newsletteru dole na této stránce.

Těšíme se na vás nejpozději v listopadu 2023 v kině, cheers!

 

Momentky z historie AKFF (foto Jiří Štarha, Jáchym Grohman a členové týmu AKFF)

  

  

    

   

 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: