Aussie & Kiwi v kině Aero: Než skončí léto

Aussie & Kiwi Film Fest ve spolupráci s kinem Aero uvede 15. července 2020 od 20:30 hodin speciální projekci australského filmu Než skončí léto debutující režisérky Shannon Murphy. Snímek, který zářil na festivalu v Benátkách, vypráví s mladistvou lehkostí a humorem vážné téma boje s nevyléčitelnou nemocí. 

Život je krásný i proto, že se nedá naplánovat. Když se šestnáctiletá Milla zamiluje do průšviháře Mosese, je to pro její rodiče noční můra. První setkání s láskou ale probouzí v nemocné Mille novou chuť do života a její energie a touha objevovat brzy otočí celou rodinu vzhůru nohama.

Jednadvacetiletá představitelka Milly, Eliza Scanlen známá ze seriálu Ostré předměty, je podle režisérky velmi talentovaná, jak ukazuje při ztvárnění hlavní postavy filmu Než skončí léto: “Milla prochází velkou životní změnou, znovu definuje, kým je. Rebeluje proti rodičům, zamiluje se do feťáka Mosese, ale není naivní, je hodně chytrá,” myslí si Shannon Murphy. Film vzniknul také díky podpoře producentky Jane Chapman, která pomohla na svět mimo jiné filmům oscarové režisérky Jane Campion.

“Těší nás, že po dlouhé pauze, kdy lidé kvůli karanténním opatřením nemohli do kina, můžeme uvést na velkém plátně v atraktivním pražském kině Aero právě tento komplexně kvalitní film od protinožců,” říká ředitelka a zakladatelka Aussie & Kiwi Film Festu Martina Vacková, která projekci v Aeru osobně uvede a dodává: “Je to krásný a dojemný film. Věříme, že si divačky a diváci najdou čas na projekci i uprostřed léta v době prázdnin.”

Snímek zahájil přehlídku Tady Vary, která v 96 tuzemských kinech supluje zrušený Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech vybranými 16 snímky.

Podívejte se na trailer:

Vstupenky online zde: https://bit.ly/3e2VmLF

Připojte se k události na Facebooku a dejte o projekci vědět přátelům:

https://www.facebook.com/events/295339771687699/

 

 

Babyteeth (AUS, 2019, 117 MIN)
ENGLISH FRIENDLY

REŽIE (Director): SHANNON MURPHY,
ANGLICKY / ČESKÉ TITULKY (English with Czech Subtitles)
12+

 

 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: