Australský filmový festival zahájí výpravné STOPY z rudého centra Austrálie

Praha 27. listopadu 2014 – Aussie Film Fest v Kině Lucerna zahájí 28. listopadu večer česká premiéra australského filmu Stopy. Snímek s Miou Wasikowskou v hlavní roli vznikl na motivy skutečného putování neohrožené cestovatelky. Dvoudenní přehlídku současné australské kinematografie v sobotu doplní queer film 52 úterků, který z festivalů Sundance i Berlinale odjížděl s významnými cenami. Festival uzavře cesta do Charlieho země – tak se jmenuje letošní australský oscarový nominant v kategorii nejlepší zahraniční film.

Pražské kino Lucerna rozehřeje na konci listopadu australské slunce. Slavnostním zahájením Aussie Film Festu diváky provede moderátor Petr Lesák, který několik let v Austrálii pobýval: „Zjistil jsem, že mě tahle slunečná země neuvěřitelně nabíjí, a proto se tam vždy rád vracím. Těší mě, že trochu z té příznivé australské energie bude díky novému Australskému filmovému festivalu proudit i v podzimní Praze a že můžu být u toho,“ říká Petr Lesák. Poté, co festival vyšlape své první Stopy, pozveme návštěvníky do Kavárny Lucerna. Zde proběhne soirée v australském duchu. Symboliku česko-australského propojení promítneme i do servírovaných nápojů a pochutin – připravena budou australská vína značky Jacobs Creek a čepovat budeme Plzeňský Prazdroj.

Austrálii si vychutnají i vaše chuťové buňky, když okusíte sladký banana bread nebo slané pies. Občerstvení doplní catering od sociálního podniku Bílá Vrána, který zaměstnává lidi se znevýhodněním na trhu práce. Aussie Film Fest je reciproční k projektu Český a slovenskýfilmový festival v Austrálii, jehož 2. ročník proběhl v srpnu a září 2014 v Melbourne a Sydney.

Všechny filmy jsou uvedeny v anglickém znění s českými titulky. Vstupenky na festivalové snímky jsou v prodeji v kině Lucerna nebo online zde http://bit.ly/1zE5RP1 v ceně 100,- Kč. Více na www.facebook.com/aussiefilmfest.

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: