Program

AUSSIE & KIWI FILM SUMMER v červnu v kině Lucerna

VSTUPENKY KOUPÍTE ZDE

 

Úterý 14. 6., 18.15 SUCHO / The Dry 

Austrálie, USA 2020, krimi, drama, mysteriózní, 117 min. Režie: Robert Connolly

Hrají: Genevieve O’Reilly, Eric Bana, Keir O’Donnell, Bruce Spence, James Frecheville, Matt Nable

Mysteriózní příběh se odehrává v atmosféře odlehlého australského venkova sužovaného dlouholetým suchem. Film byl natočený podle stejnojmenného bestselleru jedné z nejúspěšnějších současných australských spisovatelek Jane Harperové a v roce 2021 patřil v Austrálii k nejnavštěvovanějším filmům. 

 

Pátek 17. 6., 20:00 NOČNÍ JEZDCI / Night Raiders

Nový Zéland, Kanada 2021, sci-fi, 101 min. Režie: Danis Gouletová

Hrají: Amanda Plummer, Shaun Sipos, Eric Osborne, Elle-Máijá Tailfeathers, Alex Tarrant 

Kanadská režisérka Danis Gouletová natočila filmovou dystopii odehrávající se v blízké budoucnost, která je poznamenána epidemií neznámé nemoci a válkou. Night Raiders jsou ale také výrazným podobenstvím o situaci domorodých národů kdekoliv ve světě. Příběh je vyprávěný silnými ženskými postavami v jazyku národa Cree a je znepokojivý i poetický zároveň. Kanadsko-novozélandský film byl natočen v produkci slavného novozélandského režiséra a producenta Taiky Waititi. 

 

Pondělí 20. 6., 18:30 JMENUJI SE GULPILIL / My Name is Gulpilil

Austrálie 2021, dokumentární, 102 min. Režie: Molly Reynoldsová

David Gulpilil se narodil v roce 1953 v Arnhemské zemi na severu Austrálie, kde vyrůstal v tradičním aboriginalském prostředí. Pro film ho coby mladého domorodého tanečníka objevil britský režisér Nicolas Roeg a z Gulpilila se stala mezinárodně uznávaná filmová hvězda. Za své celoživotní dílo i jednotlivé výkony byl poctěn řadou cen. Dokument byl z velké části natočený v roce 2017 s předpokladem, že Gulpililovi již nezbývá mnoho času. Zemřel v listopadu 2021. Použití Gulpililova jména v názvu filmu je potenciálně problematické, protože podle pravidel aboriginalské kultury po smrti nesmí být zveřejňována jména zemřelých. V tomto případně to však byla svobodná volba samotného herce.  

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

Pondělí 6., 13. a 20. 6. TASMÁNSKÝ ČERT ANEB ĎÁBEL MEDVĚDOVITÝ – dopolední poutavé povídání pro školy chovatele Davida Valy ze Zoo Praha o čertech, ale nejen o nich. 

 

PRISMA V BIO OKO (16. 6. od 16:30 hodin) – FB event

Díky spolupráci s hlavním partnerem festivalu Prague City University Vás zveme na promítání studentských filmů Prisma

Absolventi bakalářského programu Kreativní mediální produkce v Prague City University představí 16. června od 16.30 hodin v Kině Bio Oko své závěrečné práce. Přijďte si vychutnat dokumenty, krátké filmy, experimentální tvorbu, teasery a hudební videoklipy deseti talentovaných absolventů. Navíc se můžete těšit na afterparty s jídlem, pitím a hudbou. Počet vstupenek je omezen. Zaregistrujte se prosim zde a získejte vstupenku ZDARMA.

 

Program:

David Ahmad – Loose Ends

Mladý kluk se vyrovnává s rozpadem nenaplněného vztahu prostřednictvím rozhovorů s různými známými. 

Délka: 7-10 minut 

Gigi Greene – Miss Understood od Ketchup Soup – Hudební videoklip 

Co mají striptérka, klaun a nesmělý mladík společného? Všichni se cítí nepochopení. A teď už toho mají taky plné zuby. 

Délka: 3,5-5 minut

Xènia Lledó Subirà – DANTE

Upoutávka na televizní seriál. Co byste udělali, kdybyste se jednoho dne probudili a před vámi se objevili Smrtelné hříchy? Přestaňte přemýšlet, neměli byste vůbec na výběr. 

Délka: 2:35 minuty

Cris Bravo – A misa con perlas

Videoesej, v níž dívka vytváří autoportrét a snaží se vysvětlit, že umění, které konzumujeme, nás definuje. 

Délka: 7:30 minut

Eva Luengo Solís (evaxliberty) – Áme Réver Soeur

Příběh lásky a zamilovanosti vyprávěný dvěma dívkami, které se do sebe zamilují během karantény, aniž by se znaly. Mohly by být obě nakaženy dalším virem zvaným láska?

Délka: 12 minut

Marco Oliveira – Skladiště úspěchu (Warehouse of Success)

Seznamte se s Eliasem Lilim, generálním ředitelem firmy Warehouse Entertainment Company, která porazila všechny konkurenty v Praze a stala se nejlepší zábavní společností v České republice. 

Délka: 10-15 minut

Matthew Mullen – Pokračuj, Jiří (Carry On, Jiří)

Příběh muže jménem Jiří a jeho života, kdy po nečekaném odchodu manželky vychovává sám dvě děti.

Délka: 25-30 minut

Kseniia Teniakova – Nikki Severin – Budeš v pohodě (You Are Gonna Be Ok) 

Nikki, osmadvacetiletá žena, která bojovala s rakovinou prsu, se ohlíží na svou životní cestu, která jí změnila život v boji s rakovinou, aby rozbila stereotypy a vrhla světlo na to, jaké to opravdu je, když se ve dvaceti letech náhle stanete pacientem s rakovinou. 

Délka: 15 minut

Gemma Barba – Kdo jsi? (Who Are You?) 

Polibek jednoho chlapce a jedné dívky. Potkají se, zamilují se do sebe a začnou spolu chodit. Tajně prožijí paralelní život, který je donutí odhalit všechny své pravdy a znovu se nečekaně setkat. Délka: Krátký film (10 minut) / trailer (3 minuty)

Leke Cana – Ruka odpuštění (The hand of forgiveness)

Z doby bronzové pochází starý albánský zákon spravedlnosti (Kanun), který upravoval zákony společnosti. Patřila k němu i krevní msta, která se vymstila a zabila mnoho lidí. Sledujeme dokument o tom, jak tato praxe v 90. letech 20. století skončila zásluhou skupiny mladých lidí. 

Délka: 15 minut

 Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: