Jasper Jones

Austrálie 2017, drama, thriller/ Australia 105 min.
Režie / Directed by: Rachel Perkins
Scénář / Screenplay: Shaun Grant
Hrají / Cast: Levi Miller, Aaron L. McGrath, Hugo Weaving, Toni Collette, Angourie Rice

Charlie je plachý čtrnáctiletý chlapec z malého města v australském vnitrozemí. Jeho život se navždy změní, když ho místní vyvrženec, míšenec Jasper Jones, jedné noci vzbudí a zavede k tělu mrtvé Laury. Charlie věří, že je Jasper nevinný, a rozhodne se zjistit, kdo je skutečný vrah. Definitivně tak pro něj končí bezstarostné dětství i tak trochu vysněný svět, který až doposud znal především z knih. V prostředí dospělých musí bojovat nejen s předsudky, ale vyrovnat se také s rozporuplným vztahem svých rodičů i vlastním milostným vzplanutím. Příběh o opravdové statečnosti, zasazený do parného léta roku 1969, je zdařilou adaptací stejnojmenného vysoce oceňovaného románu spisovatele Craiga Silveyeho.

Charlie is a timid fourteen year old boy from a small town in the Australian Outback. His life is changed forever when he is woken by local outcast Jasper Jones and shown the dead body of Laura. Charlie believes that Jasper is innocent and decides to find out who the real murderer is. At this point his carefree childhood ends, along with his dreamlike view of the world that he has known mainly from books. In the adult world he must not only fight with prejudices, but also his parents challenging relationship and their love affairs. This story of true bravery is set in the year 1969 and is successfully adapted from the highly-acclaimed novel of the same name by Craig Silvey.

Festivaly a ocenění / Festivals and Awards:

Cena Australian Writers’ Guild za nejlepší filmovou adaptaci / AWGIE Award for the most out standing skript for a Feature Film Adaptation (2016)
Schlingel Film Festival
Glasgow Youth Film Festival

 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: